Producenci

Dalmierz laserowy Disto S910 PRO PACK

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 7 999,00 zł 7999.00
Cena netto: 6 503,25 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Leica-Geosystems
Kod produktu: distoS910PP

Opis

LEICA DISTO S910 PRO PACK

Profesjonalny dalmierz laserowy do pracy na zewnątrz z zasięgiem do 300m. Pierwszy dalmierz pracujący w 3D. W zestawie z adapterem FTA-360Soraz statywem TRI120 dzięki którym Twoje pomiary wykonasz na dłużysz odległościach i dokładniej. 

 

 

Leica Geosystems – jako wiodący producent dalmierzy laserowych – tworzy instrumenty, które spełniają wszystkie normy dokładności izasięgu nie tylko w warunkach laboratoryjnych, ale także w rzeczywistym otoczeniu placu budowy. Każdy nowy dalmierz jest indywidualnie sprawdzany zgodnie z zasadami ustalonymi w normie ISO.

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii Leica DISTO™ oferuje ciekawe rozwiązania pomiarowe. Zwiększają one nie tylko możliwości zastosowań dalmierzy, ale także wygodę obsługi. Decydują również o zapewnieniu maksymalnej dokładności mierzonych odległości.

 

Podstawowe funkcje modelu Disto S910:  

 • Wystarczy dotknąć: Duży ekran dotykowy umożliwia szybką i intuicyjną obsługę. Przesuwanie ekranu palcami, wybór właściwej funkcji, zmiana powiększenia obrazu i uruchamianie pomiarów – tak łatwo jak w Twoim smartfonie! Także pomiary można rozpocząć bezpośrednio poprzez ekran dotykowy. Zapobiega to niezamierzonemu poruszaniu Leica DISTO™ D810 touch podczas pomiaru.
 • wbudowana kamera: dzięki temu jest to idealny sprzęt do pracy na zewnątrz. 4ro krotny zoom i celownik cyfrowy umożliwia namierzenie punktów nieosiągalnych dla zwykłego dalmierza.  
 • pomiary na zdjęciu: Zmierz odległość do obiektu, wykonaj wbudowanym aparatem cyfrowym jego zdjęcia, a później na obrazie sprawdzaj poszczególne wymiary. Wskazuj tylko na zdjęciu odpowiednie elementy i odczytuj z ekranu ich szerokości, wysokości, powierzchnie czy średnice.
 • Dokumentowanie ze zdjęciami: Wbudowany aparat cyfrowy pozwala rejestrować zdjęcia mierzonych obiektów. Zapisane obrazy, które stanowią doskonałe uzupełnienie dokumentacji pomiarowej, mogą być następnie przesłane do komputera za pomocą kabla USB.
 • Najwyższa precyzja: Leica DISTO™ D910 touch oferuje dużą ilość pośrednich funkcji pomiarowych. Dokładny pochyłomierz o dużym zakresie działania gwarantuje najwyższą dokładność obliczanych długości i wysokości. Najlepsze wyniki pomiarów pośrednich osiąga się, stosując specjalny adapter kątowy Leica FTA360.
 • Elastyczny transfer danych: Leica DISTO™ D910 touch można podłączyć do komputera i w czasie rzeczywistym przesyłać dane pomiarowe do dowolnego programu. Dzięki temu dalmierz znajdzie wiele nietypowych zastosowań.
 • inteligentne pomiary: Połączenie czujnika pochylenia z celownikiem umożliwia łatwe i dokładne wykonywanie pomiarów wysokości. Jeśli na mierzonym obiekcie nie ma elementu odbijającego sygnał dalmierczy (np. szklana elewacja), to jego wysokość można wyznaczyć dzięki uruchomieniu funkcji pomiaru śledzącego.
 • przydatne funkcje: Każde zadanie pomiarowe staje się dziecinnie proste dzięki takim funkcjom jak dodawanie i dzielenie oraz obliczenie powierzchni i objętości. Przy tym zapisywanych jest 30 ostatnich wyników pomiaru.
 • Funkcja pomiaru od punktu do punktu: Rozłóż Smart Base urządzenia Leica DISTO™ S910 i ulokuj urządzenie na stabilnym podłożu. Po wycelowaniu i zmierzeniu punktów początkowych i końcowych odległości do zmierzenia, wyświetla się pożądana odległość na ekranie. Po uprzedniej niwelacji urządzenia, można wymierzyć także różnicę wysokości, odległości poziomej i pochylenia mierzonej trasy. Za pomocą tej funkcji można bardzo łatwo zmierzyć np. długość lub szerokość dachu.

 

 • Inteligentna funkcja powierzchni: Ustalić powierzchnię i obwód powierzchni w pionie, poziomie czy pochylonej w odniesieniu do jednego punktu. Umieścić w tym celu rozłożone Smart Base na stabilnej powierzchni i wycelować punkty  odniesienia powierzchni, wg ruchu wskazówek zegara albo odwrotnie. W ten sposób można łatwo i szybko mierzyć złożone powierzchnie podłoża, ścian lub sufitów oraz powierzchni pochyłych dachów.

 • Pobór danych w pliku DXF: Po uprzednim spoziomowaniu Leica DISTO™ S910 z rozłożonym Smart Base można mierzyć punkty i zapisać w pliku DXF. Można wtedy pobrać różne dane z pendrive. Pliki dwuwymiarowe DXF są do dyspozycji jako rzut lub szkic, trójwymiarowy plik DXF oddaje mierzone punkty przestrzennie do dalszego opracowania. Jeżeli włączona była funkcja szukania celu, można również pobrać zdjęcia pomiarów.

 • Przesył danych punktów: Za pomocą łącza WiFi oraz Smart Base można w czasie rzeczywistym przesyłać na przenośny komputer dowolną ilość informacji odnośnie mierzonych punktów. Leica DISTO™ transfer wspomaga przesył w AutoCAD® i BricsCAD®. Informacje mogą być także przesłane w programach innych producentów. Pełna funkcjonalność danego programu jest tym samym od razu do dyspozycji. Funkcja ta nadaje się idealnie do sprawdzania istniejących już danych lub tworzenia nowych planów jak np. starych budowli.

 • pomiary minimalnej/maksymalnej wartości: Pomiary wielkości maksymalnych to bardzo użyteczna funkcja – np. podczas wyznaczania przekątnych pomieszczenia. Natomiast wartości minimalne znajdą zastosowanie np. do określania kątów prostych między ścianami.

 • pomiary powierzchni i objętości: wykonując zaledwie dwa lub maksymalnie trzy pomiary, obliczysz powierzchnię sufitu, podłogi lub ściany, a także objętość pomieszczenia. Żadnego zapisywania miar na kartce! Wynik zostanie obliczony automatycznie, a następnie pojawi się na ekranie.

 • wspomaganie prac malarskich: Korzystając z tej funkcji, możesz wyznaczyć np. łączną powierzchnię ścian danego pomieszczenia bez konieczności notowania miar cząstkowych na kartce papieru. Po prostu mierzysz długości ścian, a poszczególne wartości dodajesz lub odejmujesz. Na koniec mierzysz wysokość pomieszczenia, która w sposób automatyczny mnożona jest przez poprzednio otrzymany wynik.

 • funkcja trójkątowania oraz pomiaru kątów pomieszczenia: Tzw. "funkcja trójkątowania" pozwala efektywnie i szybko wyznaczyć powierzchnię wielonarożnikowego pomieszczenia. Patrząc na pomieszczenie, należy w wyobraźni podzielić je na trójkąty. Wykonując zaledwie trzy pomiary, wyznaczysz odpowiednie powierzchnie trójkątów, które zostaną do siebie dodane. Po wciśnięciu przycisku otrzymasz dodatkową informację w postaci wartości kątów między narożnikami pomieszczenia i tym sposobem możesz np. sprawdzić, czy są to kąty proste.

 • pomiar kątów pochylenia: pochyłomierze wbudowane w Leica DISTO™ mierzą kąty nachylenia w zakresie ±45°, lub 360°. Duży zakres czujnika jest szczególnie ważny przy pomiarach wysokich obiektów z bliskiej odległości, a także podczas obmiarów krawędzi dachów.

 

 • Smart Horizontal Mode: z pomocą czujnika pochylenia wyznaczysz odległość zredukowaną także wówczas, gdy nie istnieje możliwość wycelowania bezpośrednio w żądany obiekt. Funkcja ta stanie się niezwykle pomocna, gdy na drodze wiązki lasera pojawią się przeszkody (np. mury, zabudowania lub osoby).

 • wysokościowe pomiary śledzące: obiekty takie jak budynki lub drzewa, na których bardzo trudno jest zlokalizować punkt dobrze odbijający wiązkę lasera, wygodnie pomierzysz przy zastosowaniu wysokościowego pomiaru śledzącego (tzw. "trackingu"). Za pomocą celownika naprowadzasz wiązkę lasera na dolny punkt mierzonej wysokości i wyzwalasz pomiar. Następnie celujesz na górny punkt mierzonego obiektu. Wynik pomiaru wysokości pojawi się na ekranie dalmierza.

 • pomiar obiektów pochyłych: Dzięki tej funkcji możesz zmierzyć np. spadek dachu nawet ze znacznej odległości. W tym celu należy wykonać dwa pomiary odległości, podczas których urządzenie Leica DISTO™ wyznaczy także kąt nachylenia. Ponadto na ekranie pojawią się dodatkowe informacje – odległość czy spadek między pomierzonymi punktami.

 • pomiary trapezów: funkcja ta pozwala na szybkie i pewne określenie spadków płaszczyzn dachowych lub wyznaczenie powierzchni fasad. W tym celu niezbędne jest wykonanie dwóch pomiarów. Dzięki wbudowanemu czujnikowi pochylenia zostanie wyznaczony także spadek wzdłuż mierzonej celowej.

 • pomiar profili wysokościowych: urządzenie umożliwia wykonanie pomiarów do punktów odniesienia, by następnie wyznaczyć różnice wysokości. Jeśli mierzone punkty zlokalizowane są w jednym określonym kierunku, wówczas wyniki pomiarów odległości wraz z różnicami wysokości wyznaczą nam profil terenowy.

 • funkcje z twierdzenia Pitagorasa: Używając statywu, można w sposób pośredni pomierzyć odległości w płaszczyźnie poziomej i pionowej. Na podstawie trzech wykonanych pomiarów urządzenie Leica DISTO™ obliczy żądany wynik. Funkcja pomiaru minimum oraz maksimum pomoże w tym przypadku wyznaczyć właściwy punkt. Dzięki funkcjom z twierdzenia Pitagorasa możesz również wyznaczać wysokości cząstkowe (np. balkonów czy okien).

 • funkcja tyczenia: do pamięci urządzenia możesz wpisać dwie niezależne wartości (a i b), o które następnie pomniejszane będą mierzone długości. Na ekranie pojawi się bieżąco stosowany domiar wraz ze strzałką kierunku. Po zbliżeniu się na odległość 0,1 m do kolejnego punktu tyczenia usłyszysz dodatkowo sygnał dźwiękowy.

 • pomiary szerokości, wysokości i powierzchni:  Ustaw dalmierz pod kątem prostym do obiektu i zmierz do niego odległość. Na zarejestrowanym zdjęciu zaznacz za pomocą strzałek konkretny element. Na ekranie dalmierza pojawi się jego wymiar. W ten sposób możesz łatwo pobrać wartości, np. szerokość, wysokość i powierzchnię obszaru za pomocą jednego pomiaru.

 

 • Pomiar średnicy: Ustaw dalmierz pod kątem prostym do obiektu i zmierz do niego odległość. Na zarejestrowanym zdjęciu zaznacz za pomocą strzałek średnicę. Wynik pojawi się na monitorze. Dzięki tej funkcji szybko określisz średnicę pnia drzewa.

 • Wbudowany aparat do zdjęć przeglądowych: Wbudowany aparat cyfrowy z szerokokątnym obiektywem pozwala fotografować mierzone obiekty. Tak zapisane obrazy można przesłać do komputera za pomocą kabla USB i wykorzystać je do tworzenia dokumentacji pomiarowej.

 • Zrzuty ekranowe: Funkcja ta świetnie uzupełnia dokumentację pomiarową. Można dzięki niej zapisać, a następnie przesłać do komputera przez kabel USB wszystkie dane z monitora dalmierza, czyli wyniki pomiarów i obraz wyświetlony w celowniku. Jest to dodatkowa informacja z terenu, która pozwala całkowicie wyeliminować pomyłki dokumentacyjne.

 

Parametry techniczne:  

 • model: Disto S910
 • zasięg: do 300m
 • punkt początkowy: tył, przód, od stopki (automatycznie), statyw 
 • liczba linii wyświetlacza: 3
 • pamięć: 50 wyników
 • dokładność: 1,0 mm
 • pomiar p-t-p 3d: tak
 • zapis  dxf: 20 plików po 30 punktów.
 • wymiary: 164 × 61 × 32
 • waga: 290 gr.
 • zasilanie: Akum. Li-Ion
 • gwarancja: 2 lata (3 po rejestracji)
 • x-Range Power Technology: tak
 • interfejs do transmisji danych: tak
 • aparat: tak
 • liczba pomiarów po naładowaniu: do 4000
 • celownik cyfrowy: tak
 • inklinometr: tak
 • klasa odporności: IP54
 • wielofunkcyjna stopka: nie 
 • Smart Base: tak

 

 

 

Zastosowanie:

 • do prostych pomiarów w domu 
 • dla instalatorów
 • budowniczych
 • przy pomiarach okien
 • dla instalatorów mebli
 • inwentaryzacje
 • do pracy na zewnątrz w każdych warunkach
 • dla wszystkich, którzy używając taśmy chcą wykonać swoje pomiary szybciej i dokładniej.
 • pomiary wszystkich miejsc na wysokości do których nie dostępu

 

 


 

Zakres dostawy:

 • dalmierz Leica Disto d910
 • pasek na rękę
 • tarczka celownicza
 • statyw TRI120
 • adapter FTA360-S
 • walizka transportowa
 • kabel USB
 • etui
 • ładowarka
 • instrukcja obsługi

 

 • Żadnych kosztów przez trzy lata:  Zarejestruj Twoje urządzenie Leica DISTO™ w ciągu ośmiu tygodni od daty zakupu na stronie http://myworld.leica-geosystems.com i przedłuż ekskluzywny serwis z dwóch na trzy lata.  
 • Certyfikowana jakość: Zasięg i dokładność wszystkich Leica DISTO™ sprawdzana jest wg ISO 16331-1. Dla firmy Leica Geosystems, bardzo istotne jest by efektywna praca z urządzeniami przebiegała nie tylko w laboratorium, lecz przede wszystkim w zwykłych warunkach panujących podczas codziennej pracy na budowie.
 • Szwajcarska technologia: Nasza działalność na świecie skupia się m. in. w centrach produkcyjnych, gdzie na pierwszym miejscu stawiamy na szwajcarską precyzję, dbałość o każdy szczegół w procesie produkcji i najnowocześniejszą technologię. Testy na wszystkich etapach projektowania i produkcji sprawiają, że nasze produkty spełniają najwyższe standardy w zakresie dokładności pomiaru i jakości wykonania.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium